Poranna rutyna pielęgnacyjna

Poranna rutyna pielęgnacyjna

Dawno nie pokazywałam Wam moich rutyn pielęgnacyjnych nawet na Instagramie, dlatego postanowiłam to zmienić, szczególnie że mam kilka perełek, które powinny być przydatne również dla wielu z Was. Moja poranna rutyna, bo taką Wam dzisiaj pokażę, nie jest bardzo rozbudowana, ani szczególnie skomplikowana, także po prostu zapraszam do czytania 😊

Oczyszczanie & tonizowanie

Poranne oczyszczanie zaczynam od mycia twarzy, aktualnie używam pianki anti-aging od EO Laboratorie (jeśli taka jest właściwa nazwa tej firmy..) tej pianki używam zarówno rano, jak i wieczorem, w obu sytuacjach sprawdza się u mnie świetnie! Piana jest gęsta i zbita, nie pęka szybko, ładnie doczyszcza cerę i jest delikatna. Następnie przechodzę do stonizowania skóry, co robię po każdym kontakcie z wodą. Obecnie używam toniku od Feel Free i jest to bardzo przyjemny produkt. Ładnie pachnie, koi skórę i przywraca prawidłowe pH. Na zdjęciu widzicie pustą butelkę, ponieważ wylewanie toniku przez dziurkę wydawało mi się beznadziejnym pomysłem, dlatego przelałam jego zawartość do buteleczki z atomizerem i od tego czasu funduje sobie odświeżające prysznice tonikowe! Cudowne to jest, koniecznie spróbujcie, fanem stał się nawet mój B.!

Krem pod oczy & serum regulujące

Aktualnie pod oczy używam serum od Be Organic i szczerze mówiąc nie przepadam za tym kosmetykiem. Może moje odczucia względem niego nie byłby tak złe, gdyby nie to, że jest on strasznie wydajny (chociaż to jest zwykle zaletą 😉) używam go już ładnych parę miesięcy, na szczęście koniec już widać na horyzoncie. Według mnie to dobry produkt albo dla młodej osoby, albo właśnie na dzień, szczególnie pod makijaż. W tej roli sprawdza się całkiem dobrze. Po aplikacji serum pod oczy przechodzę do żelu punktowego od Sylveco. Ostatnio zaatakował mnie wysyp niespodzianek hormonalnych, które w większości znalazły się na brodzie. Żel zdecydowanie przyśpieszył ich znikanie i gojenie. Polecam Wam, abyście poczekały chwilę z aplikacją kremu na twarz do czasu aż żel się wchłonie, w innym przypadku rozprowadzicie z kremem również żel, który nie będzie mógł już tak dobrze zadziałać.

Nawilżanie & krem z filtrem

Ostatnim krokami w mojej porannej pielęgnacji jest nałożenie kremu na dzień od Duetus i kremu z filtrem od Madary. Wcześniej pod krem z filtrem nie nakładałam nic, bo sam w sobie mi wystarczał (taki plus naturalnych produktów 😉), jednak postanowiłam wypróbować również tego gagatka od marki Duetus, ponieważ po samym filtrze świeciłam się bardziej niż zazwyczaj. Okazało się, że krem na dzień od Duetus to prawdziwy sztos i pogromcja nadmiarowego blasku! Cudownie matuje, także jeśli macie taki problem nawet bez filtra, to koniecznie musicie go wypróbować! Natomiast krem z filtrem w lato to już dla mnie obowiązek. Od dłuższego czasu używam Madary do ciała, twarzy i rąk (a ręce to niby nie część ciała??) i jest to całkiem fajny krem. Nadaje się pod minerały, szczególnie po zastosowaniu kremu Duetus. Natomiast jeśli nie używacie tego kremu pod filtr, to radzę Wam poczekać trochę, tak żeby wszystko się ładnie wchłonęło. W innym przypadku minerały mogą zrobić ciastko na twarzy. Natomiast jeśli używacie płynnych formuł pewnie będziecie musiały się trochę przypudrować. Po skończeniu tego opakowania z chęcią sięgnę po jakieś inne filtry, tak żebym mogła je dobrze przetestować i porównać, bo Madara aż tak mnie nie zachwyciła, żeby zaopatrzyć się teraz w dziesięć kolejnych opakowań na zapas.. 😉

Z perspektywy czasu trochę mnie śmieszy fakt, że kiedyś przemywałam twarz wodą w najlepszym wypadku i nakładałam makijaż i to było tyle, bo czasem nawet kremu nawilżającego mi się nie chciało nałożyć. Ale wiadomo młodość rządzi się swoimi prawami 😉 mimo tego, że nie do trzydziestki trochę mi brakuje, to jednak wolę wcześniej zadbać o swoją skórę, tak żeby później nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku! 😉 a jak jest w Waszym przypadku?

Do zabaczenia następnym razem!

Aga

 2 thoughts on “Poranna rutyna pielęgnacyjna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *